Yüksek teknolojili Cemdağ sokak armatürleri ile şehirlerin aydınlatmasında %80’e varan enerji verimliliği

Türkiye ve dünyada aydınlatma sektörünün öncü firmalarından Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri tarafından LED ve IoT teknolojileri ile üretilen Cem markalı sokak armatürleri, yüzde 80’e varan enerji tasarrufu sağlıyor .

Untitled-1Tarihte ilk kez dünya nüfusunun yüzde 50’si artık kentlerde yaşıyor; şehirlerde yaşayanların sayısının ise 2020’ye kadar 4,3 milyarı aşması bekleniyor. İstanbul’un da içinde bulunduğu “mega kent”lerin sayısı hızla artarken, bu şehirlerin ihtiyaç duyduğu enerjinin sürdürülebilirliği ise en büyük çalışma konusu olmayı sürdürüyor.

Şehirlere akıllı aydınlatma konusunda yenilikçi ve yüksek teknolojiye sahip çözümler sunan ve 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracaat yapan Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri, yüksek LED teknolojisi ile ürettiği sokak aydınlatmasında aynı zamanda IoT (Nesnelerin Interneti) teknolojisinden faydalanarak enerji tasarruflu aydınlatma çözümlerini hizmete sunuyor. Armatürler, IoT teknolojisi sayesinde bir ağ üzerinden birbiriyle haberleşebiliyor ve bu da enerji verimliliği yüksek aydınlatma çözümleri sunmalarını sağlıyor. Cem markalı kentsel aydınlatma armatürleri ışığın yoğun kullanıldığı alanlarda yüzde 80’e varan tasarrufu sağlayarak, şehirlerin enerji verimliliğinde adeta devrim yaratıyor.

Yarının teknolojisini bugün üreten Cemdağ aydınlatma teknolojisi sözcüleri sensörlerle uzaktan kontrol, analiz, otomasyon ve ölçüm yapma imkanı sunan IoT teknolojilerine sahip aydınlatma ürünleri üreterek kullanıcısına konfor kaybı yaşatmadan maksimum tasarruf hedeflediklerini belirtiyorlar.

news-daf0d2a05f694c6fbf25

Cemdağ Hakkında:

1968’de kurulan Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri, aydınlatma armatürleri ve ekipmanları konusunda faaliyet göstermektedir. Cemdağ toplam 51.000 m² alanda kurulu dört üretim tesisinde etkin, hızlı ve yüksek kapasiteli üretim yapan bir Türk sanayi kuruluşudur. Dünya standartlarında üretim yapan Cemdağ’ın iç pazardaki birçok segmentte pazar liderliğine sahip Cem marka ürünleri dünyada da beş kıtada aktif olarak pazarlanmaktadır.
Daha fazla bilgiye www.cemdag.com ve/veya +90 232 444 4 236 (CEM) numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Mesajınız