TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini sürdürdüğü iGuzzini, Simes ve Linea Light markalarının Red Dot ödüllü ürünleri teknik aydınlatma konusunda başarılı ürünler sunuyor.

Diphy_FLTepta’nın 25 yıldır Türkiye temsilciliğini sürdüğü iGuzzini bu yıl View ve Lander ürünleriyle Red Dot 2017 Aydınlatma kategorisinde iki ödüle layık görüldü. Teknik aydınlatma alanında oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan iGuzzini, vurgulanmak istenen nesnelerin aydınlatılması için tasarladığı View serisi ile perakende mağazacılık, müzecilik gibi sektörleri hedefliyor. Dünyanın önde gelen mühendislik firması Arup tarafından geliştirilen View, patentli Opti Beam lensleri ile temiz bir ışık demeti ve yüksek görsel konfor sunuyor. Ayrıca yuvarlak ve kare olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor.

Atina’daki Stavros Niarchos Vakfı’nın şehir bahçesi için özel olarak geliştirilen Lander, iGuzzini’nin ödüle layık görülen bir diğer ürünü. Bahçe içerisindeki yolları ve farklı kot seviyesindeki basamaklı alanları, sağladığı asimetrik ışık yönlendirmesiyle aydınlatmak için geliştirilen seri, Fransız Renzo Piano Building Workshop ekibi tarafından tasarlandı. 950mm yüksekliğe sahip versiyonu genel aydınlatma sağlarken, 650mm yükseklikteki versiyonu ile daha bölgesel bir aydınlatma elde ediliyor.

Oxygen-apertura-1

Yenilikçi teknolojileriyle öne çıkan Linea Light Group, Diphy ve Oxygen ürünleriyle Red Dot 2017 Aydınlatma kategorisinde iki ödüle layık görüldü. Diphy, su ile temas ettiği zaman şeffaflaşan ve yapraklarını kapatan Diphylleia çiçeğinden ilhamla tasarlanmış bir ürün ve adını da aynı çiçekten alıyor. Üründeki bu şeffaf aydınlatma etkisi, markanın Optilight Teknolojisi TM ve PMMA (Poly methyl methacrylate) difüzörünün yüzeyine işlenmiş, ışığın dağılımını sağlayan özel doku sayesinde elde ediliyor. Mirco Crosatto tarafından tasarlanan Diphy serisi, hafif bir rüzgar esintiyle havada süzülürcesine asılı duran üç yapraklı bir sarkıt ve geniş taç yapraklı uzun, ince gövdeli bir lambaderden  oluşuyor.Linea-Light_05-2016_02OK

Optilight Teknolojisi TM ‘nin şekillendirdiği bir diğer ödül alan ürün ise, Pio ve Tito Toso kardeşler tarafından tasarlanan yeni ürün ailesi Oxygen. Havanın ve ışığın, geometrik çizgilerle birleşimi sonucu ortaya çıkan seri, sarkıt, lambader, plafonyer ve aplik olmak üzere dört farklı aydınlatmadan oluşuyor. Üç ana renk seçeneğine sahip olan Oxygen’de siyahın zarafeti, sarı ve mavinin canlılığı beyazla tamamlanıyor. Ofisler ve ortak alanların yanı sıra otel, mağaza, konut gibi yaşam alanlarında da kullanılabilen Diphy ve Oxygen, mekana son derece modern ve minimal bir atmosfer sağlıyor.

Simes’in Trim Square serisi, kare formuyla karakteristik bir görünüme sahip ve farklı mimari projelere kolaylıkla entegre edilebiliyor. Dış mekanlar için aplik olarak tasarlanan seri, aluminyum gövdesi, toz boya kaplaması ile yüksek derecede korozyona ve hava şartlarına karşı koruma sağlıyor. 240mm ve 170mm olmak üzere iki farklı boyutu mevcut.

Simes’in bir başka ödüle layık görülen ürünü, geometrik formuyla yüksek performansta iki yönlü aydınlatma sunan Cool Square Long. 580mm ve 1160mm olmak üzere iki farklı boyutta üretilen seri, özel ve kamusal dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Yüksek ışık performansına rağmen LED teknolojisi sayesinde enerji tüketimi en aza indirgenen ürünler, Cool Square ailesinde bulunan diğer ürünlerle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor.

COOL-SQUARE-LONG-Bollard-light-SIMES-292461-relc75b31ac

Türkiye’de sadece TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen iGuzzini, Linea Light Group ve Simes, modern ve çağdaş yaklaşımları ile yeni nesil mekanlara yönelik estetik ve fonksiyonel ürünler sunuyor. 25 yılı aşkın süredir aydınlatma alanında 30 kadar markanın Türkiye temsilciliğini üstlenen TEPTA’da dekoratif ve teknik aydınlatma alanında sınırsız seçenek ve doğru aydınlatmaya yönelik proje ve süpervizyon hizmeti sunuluyor.

Linea-Light_09-2016_11

Yorumlar

Yorum Mesajınız