Balkonunuzdaki ya da evinizin bahçesindeki aydınlatmadan memnun değil misiniz? Halihazırda kullandığınız aydınlatma çözümlerinden sıkıldınız mı? Geleneksel aydınlatma yöntemlerinin harcadığı enerji, faturanızı mı kabartıyor? Bu saydıklarımızla çok ilgili olmasa da origamiye ilginiz mi var? Bunların hiçbirini dert etmeyin, artık LuminAID var. Yenilikçi tasarımı ve doğa dostu yapısıyla dikkat çeken ürün, modern zamanların en başarılı aygıtlarından.

Smart Solar Garden: Customize Light for Any Space from LuminAID Lab on Vimeo.

 Origamiden esinlenen kirigami görünümlü modern aydınlatma çözümü

8c9e7a072ffca73c1830a3cbad4cac28_originalBir mücevher ve yıldızın, yaratıcı ve yetenekli ellerde nasıl şekil alabileceğinin en güzel örneklerinden biri, origamiden alınan ilhamla şekillendirilen LuminAID. Katlanabilir yapıya sahip olan ve hem güneş enerjisiyle hem de şehir elektriğiyle şarj edilerek kullanılabilen ürün, açık alan aydınlatması konusunda en ilginç icatlardan. Akıllı cep telefonları ve tabletlere yüklenen uygulaması aracılığıyla alabildiğine detaylı şekilde kontrol edilebilen bu müthiş icat, hemen her renkte ışık yayabiliyor. Akıllı aygıtlarla Bluetooth ve Wi-Fi vasıtasıyla iletişim kuran LuminAID, belirlenen saatlerde otomatik olarak açılıp kapanabiliyor. Kullanıcıların, ailesi ve sevdikleriyle bir arada olduğu zamanları, daha keyifli geçirmelerine yardımcı olan aydınlatma çözümü, konumlandırıldığı alanın atmosferini bir anda değiştirebiliyor. Şarjlı olması sayesinde kablo karmaşası yaşanmadan değerlendirilebilen ve arzu edilen yere kolayca taşınabilen LuminAID, seçilen renk tonu ve aydınlatma oranına bağlı olarak ana aydınlatıcı görevi de üstlenebiliyor.

6c2f2b2666beaec7f140e74e05940c3f_original

Minimalizmi benimseyen yaşam alanlarının en yeni üyesi: LuminAID

Abartıdan uzak tasarımı ve işlevsel yapısıyla hayranlık uyandıran ürün, minimalist tasarımlı evlerin de üyesi olmayı başarıyor. Sabit bir zemine yerleştirilerek veya manyetik tutturucularından alınan destekle belirli alanlara asılarak da kullanılabilen LuminAID, teknik kabiliyetleriyle de öne çıkıyor. Güneş ışığı altında kaldığı 12 ilâ 16 saat içerisinde tam olarak şarj edilebilen aydınlatma çözümü, kabloyla ise 1-2 saatte şarj oluyor. LED aydınlatmadan aldığı güçle sıcak ve soğuk tonlardaki yüzlerce rengi sorunsuz oluşturabilen aygıt, 14 saat boyunca çalışabiliyor ve 75 lümenlik ışık yayabiliyor. Balkon, bahçe, yol, oda ve daha pek çok alanın aydınlatılmasında değerlendirilebilen ürünü kullanırken yağmurlu havalar da korkutucu olmaktan çıkıyor. Su geçirmeyecek formda tasarlanan ve kullanıcıların, tatsız sürprizler karşısında keyiflerinin kaçmasını engelleyen LuminAID, kirlendiği takdirde pratik şekilde temizlenebiliyor. Yapımına Ağustos 2016’da başlanan ve birkaç ay içerisinde donanım ve yazılım testlerine başlanan LuminAID’in arkasında Anna ve Andrea isminde iki kadın var. LuminAID projesinin yanı sıra, farklı ülkelerde yaşanan doğal afetler için de kendi çözümlerini afet mağduru insanlara sunan bu iki kadın, dünyanın dört bir yanında takdir kazanıyor.

0a2f954857134e380d45d6bd44972751_original

luminaıd-750x500

https://www.milliyetemlak.com/

Yorumlar

Yorum Mesajınız