TEPTA AYDINLATMA’nın teknik aydınlatma konusundaki öncü markası iGuzzini, uluslararası liderlik konumu açısından daima stratejik bir avantajn sağlamış tasarım gücü sayesinde ürettiği en son ve en şaşırtıcı yeniliği sunuyor: Laser Blade XS “The Blade”.

BU MİNYATÜRLEŞTİRME VE HASSASİYET İKONU, MİMARÎ İLE MÜKEMMEL BÜTÜNLEŞME SAĞLAYARAK, MEKÂN, IŞIK VE TASARIM ARASINDAKİ İLİŞKİYİ YENİDEN TANIMLAYAN, EŞSİZ VE İFADELİ ŞEKİLLER YARATIYOR.

Laser-Blade-XS-handBirçok uygulama ortamıyla tam bir bütünleşme sağlayabilmek için, iki değişik biçimi (High Contrast and WallWasher) ve çok zengin çeşitte kabukları (beyaz, siyah, altın ve antrasit grisi) mevcut. Laser Blade XS “The Blade”, Tunable White teknolojisiyle donatıldı. Tunable White renk sıcaklığını – yani beyaz renk varyasyonunu – 2700K’dan 5700K’ya kadar uzanan bir yelpazede ayarlamaya izin veren yenilikçi bir teknoloji. Böylece gün ışığını andıran zenginlikte, çok geniş spektruma sahip dinamik bir ışıkla psikolojik sağlığa katkıda bulunuyor. Kırmızı gibi sıcak tonlu ışıklarla dahi kromatik yorumlama olağanüstü boyutlarda (IRC >90) gerçekleştirilebiliyor.

Görünmez ışık kaynağı sayesinde, Laser Blade XS “The Blade” perakende, konaklama ve yaşam alanında gerçekleştirilen çeşitli uygulamalarda mekâna hiçbir görsel müdahalede bulunmuyor. Nereden geldiği anlaşılmaksızın, ışığın keyfine varılabiliyor: böylesine büyülü bir etki, ışık kaynağının arkada konumlanması ve  ürünün son derece kompakt boyutları sayesinde sağlanmakta. “Laser Blade XS “The Blade” gibi yenilikçi bir ürünü piyasaya sunmak bize gurur veriyor. iGuzzini’nin en son ürünü, iç mekanlarda mükemmel bütünleşme sağlamaya odaklı tasarım çözümlerimiz içinde sunduğumuz evrimsel bir adımdır. Böyle bir dönüm noktasını teknoloji alanındaki engin bilgi ve becerimize borçluyuz,” diyor iGuzzini’nin Ticari İnovasyon & İletişim Ağı Direktörü, Massimiliano Guzzini.

Laser-Blade-XS

Laser Blade XS “The Blade” Londra’da bir dünya prömiyeriyle piyasaya sunuldu. Uluslararası lansman turu Düsseldorf (Euroshop 5-9 Mart), Berlin (23 Mart), Paris (30 Mart) ve Sydney (28 Nisan) ile devam etti. Laser Blade XS “The Blade”, Laser Blade ailesine eklenen son yenilikçi ürün. Bu ailenin diğer üyeleri olan Laser Blade XL, Laser Blade L, Laser Blade, Laser Blade System53 ve Laser BladeInOut 2012 yılından bu yana piyasaya sürülüyor. Bu teknoloji harikası çözümler Avrupa Konseyi (Brüksel, 2016), Alfa Ürün yelpazesinin üstün performansı, şimdiye kadar layık görüldüğü IF Tasarım Ödülü, Red Dot, Lux Innovative Luminaire Ödülü, World Interior News Ödülü and eFuturshop of Exporetail, LDAwards gibi çok sayıda ödülle ispatlandı.

iGuzzini hakkında:

1959 yılında kurulan iGuzzini Illuminazione, yaklaşık 1300 kişilik ekibiyle mimarî aydınlatma alanında uluslararası bir liderdir. Şirket, tüm dünyadan prestijli mimarlar, aydınlatma tasarımcıları, tasarımcılar ve araştırma merkezleriyle işbirliği yaparak iç ve dış mekân aydınlatma sistemleri tasarlar ve üretir. Merkez ofisi Recanati (İtalya)’da bulunan şirket, başlıca Avrupa ülkeleri, Rusya, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da faaliyet gösterir. iGuzzini AR&GE, sanayi, teknoloji, kültürel bilgi ve birikim, iş yerleri, perakende, şehirler, altyapı ve konaklama&yaşam gibi unsurlardan faydalanarak, insan ve çevresi arasındaki ilişkiye olumlu katkılarda bulunmak amacıyla ışığı kullanır.

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız