Catellani&Smith_MoreCatellani&Smith Doğadan Esinlenen Özgün Ve Sanat Eseri Niteliğindeki Yeni Bahçe Aydınlatma Serisini Sundu.

Catellani&Smith’in kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı olan Enzo Catellani, yıllar geçtikçe yaşam alanlarının teraslara ve bahçelere taşınması eğilimine yanıt olarak ilk dış mekan koleksiyonunu hazırladı. Bu yeni koleksiyona İstanbul’daki temsilcisi TEPTA’dan ulaşılabiliyor.

Tasarımcının bu koleksiyonda asıl amacı, ışık kaynağının gizlendiği formlardan dış mekanla uyumlu enstalasyonlar yaratmaktı. Dış mekan için tasarlanan bu armatürler iç mekanda da aynı sıcaklığı ve atmosferi sağlamayı başarıyor. Tüm Catellani&Smith aydınlatmalarında olduğu gibi bu koleksiyonda da markanın estetik ve işçilik anlayışı, dış mekan aydınlatması için en son teknolojiyle birleştiriliyor. Soğutulmadan önce elle şekillenen cam, bu koleksiyonda baş rolü oynuyor.

Koleksiyonun en dikkat çekici ürünü, üst üste yerleştirilmiş iki cam yarım küreden oluşan Medousê. Çevresindeki Catellani&Smith_Medouse-04mükemmel manzarayla bir bütün olmak için kapalıyken yeşil, açıldığındaysa huzur veren bir beyazlığa sahip olan Medousê serisi, bollard ve aplik olmak üzere iki farklı üründen oluşuyor. Düzensiz şekillerin camda form bulduğu, yeşil-altın renk gövdesiyle kendini gösteren More, sihirle bir yerlerden çıkmış gibi görünüyor. Maurizio Quargnale tarafından tasarlanan  serisi açık hava koleksiyonunu tamamlıyor. Syphasera sonsuz bir potansiyeli olan, kişiselleştirilebilir bir aydınlatma ailesi olup; zemin, saksı veya su için farklı versiyonları bulunmakta. Bu ‘aydınlık bitkiler bulundukları çevreyle kolayca bütünleşme sağlıyor. Mimari projelere kolayca adapte edilebilen Syphasera ailesi ile çoğaltılarak ya da değiştirilerek yeni düzenlemeler yaratılabilir.

Türkiye’de sadece TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Catellani&Smith, modern ve çağdaş yaklaşımları ile yeni nesil mekanlara yönelik estetik ve fonksiyonel ürünler sunuyor. 25 yılı aşkın süredir aydınlatma alanında 30 kadar markanın Türkiye temsilciliğini üstlenen TEPTA’da dekoratif ve teknik aydınlatma alanında sınırsız seçenek ve doğru aydınlatmaya yönelik proje ve süpervizyon hizmeti sunuluyor.

Catellani&Smith_Syphasera

Catellani&Smith_More1

Medouse-Music

More-06

More-05

Catellani&Smith hakkında:

1989’da Enzo Catellani tarafından kurulan Catellani & Smith, yeni malzemeleri, ışık ve gölge oyunlarını, doğanın etkisini ve enerji verimliliğini dikkate alarak sunduğu çağdaş ürünlerle mekanlara değer katıyor. En ileri teknolojiyi, zanaatla buluşturan Catellani&Smith aydınlatma sektörünün önde gelen markaları arasında yer alıyor.

Yorumlar

Yorum Mesajınız