Niki Elektronik; 20 yıllık Know-How ile 2011 yılında faaliyete geçen, enerji verimliliği ve tasarrufu konularında yenilikçi tasarımları ve kalitesi sayesinde, dünya çapında marka olmak ve alt markalar oluşturmak hedeflerine emin adımlarla ilerleyen bir Ar-Ge firmasıdır.

Başlıksız-4Aydınlatma sektöründe faaliyete başladığımız günden itibaren en temel amacımız ürün verimliliği ve uzun ömür olmuştur. Bu amaç doğrultusunda ilerleyen AR-Ge çalışmalarımız ile ortaya çıkan ürünlerimiz, sektörde bizi partnerlerimizden belli konularda bir kaç adım öne taşımıştır ve taşımaya devam etmektedir. “Yüksek tavan aydınlatmaları”, Yüksek direk aydınlatmaları” gibi yüksek güçte (watt) armatürlerin kullanıldığı zor sahalarda bizi başarıya ulaştıran ve rakiplerimizden farklı kılan unsurları şöyle sıralayabiliriz. Niki Elektronik olarak armatürlerimizin tasarımlarını çalışırken yüksek verimlilik hedefimize ulaşma noktasında hiçbir şekilde ömründen taviz vermiyoruz.

Optik konusunda uzman AR-GE’mizin yaptığı çalışmalar sonucunda, ürünlerimiz diğer ürünler karşısında görsel olarak da pazarda oldukça farklılıklar göstermektedir. Sektörde birbirini tekrar eden ürünler üretmek yerine pazara liderlik ederek sektöre yön verecek ürünler tasarladık. Ar-GE çalışmalarımız sonucunda ürünün ömrü ve verimliliği konusunda en belirleyici etkenlerden biri olan ısı sorununu tasarımlarımız ile çizmekteyiz.  Ürünlerimizde maksimum çalışma ısısı 700-800 aralığındadır. Her geçen gün geliştirilen ve yenilenen armatürlerimiz ile pek çok önemli projeye imza atmanın yanında ilkleri gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu da yaşamaktayız. Örneğin Atatürk Havalimanı Apron Aydınlatması LED ile yapılmış ve bir ilke imza atılmış ve bu sayede TAV Havalimanları İşletmeleri tarafından, “Niki”Aydınlatma konusunda çözüm ortağı olarak kabul edilmiştir. Bu alanda çalışmalarımız İzmir Adnan Menderes-Bodrum-Antalya-Esenboğa-Trabzon- Gaziantep Havalimanlarında da sürmektedir.

Başlıksız-1

Bir diğer örnek;  Abdi İpekçi Spor Salonu LED’li saha aydınlatma projesi ile Uluslararası müsabakaların yapıldığı kapalı spor salonu SAHA aydınlatması ile bir ilke daha  imza atılmıştır. Abdi İpekçi Spor Salonu gibi uluslararası  spor organizasyonlarının yapıldığı  spor alanlarında standartları belirleyen kurumlar ile birlikte memnun edilmesi gereken 2 farklı kullanıcı grubu bulunmaktadır. Bunlar aktif kullanıcılar ve pasif kullanıcılardır. Aktif kullanıcılar sahada bulunan sporcular, hakemler, teknik ekip armatür konumlarından rahatsız olmamalı, aydınlatma göz almamalı kimseyi rahatsız etmemeli,  pasif kullanıcılar olan tv seyircisinin iyi resimler görebilmesi için zeminde gölge olmaması, yine yayıncı kuruluşun görüntü kalitesi için olmazsa olmaz olan bir takım fotometrik değerler gibi birçok konuya aynı anda çözüm getirilmesi gerekmektedir.

Başlıksız-3

Salonu uluslararası belirlenen standartlara getirirken bu iki kullanıcı grubunu da memnun etmeniz gerekmektedir. Bütün bu parametreleri esas aldığınızda karşınıza oldukça teknik bir aydınlatma tasarımı çıkmaktadır. Aydınlatma tasarımında Niki Elektronik olarak beklentileri tek tek önümüze koyduk ve öncelikle masa başında çözüm oluşturduk. Daha sonra Ar-Ge laboratuvarında, bulduğumuz çözüm ile ilgili testlerimizi yaptık ve Abdi İpekçi Spor Salonu gibi benzer fiziksel koşullara sahip alanlar için çok memnun edici bir ürün ve çözüm ortaya çıktı.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda mevcut aydınlatma değerlerini %40 oranında artırırken %50 oranında da enerji tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz. 2015 yılında yaptığımız uygulama ile Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, sahada oyun oynayan sporcular, basın, teknik heyet, sahadaki ve TV başındaki seyirciler dahil herkesi memnun ettiğimizin geri dönüşlerini bir çok kere aldık ve almaya da devam ediyoruz.

Başlıksız-2

Yorumlar

Yorum Mesajınız