Dünyanın öncü fuar organizatörü UBM, zengin bir içerikle yenilediği 10. IstanbulLight Fuarı’nı 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde, 9, 10 ve 11. salonlarda gerçekleştirecek. 250’yi aşkın katılımcı firmanın yer alacağı fuara, Türkiye, Orta Doğu, Doğu Avrupa, BDT ülkeleri ve Kuzey Afrika bölgeleri başta olmak üzere pek çok ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçinin ilgi göstermesi bekleniyor. 95 farklı ülkeden aydınlatma ürün distribütörleri toptancılarının kayıt olduğu fuarda, özel alım heyeti programı ile de Ürdün, Kazakistan, Tunus, Bulgaristan, Kosova, Fas, Polonya, Gürcistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 80 satın alma müdürünü ağırlanacak.

IstanbulLight-Görsel

IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi

Bu yıl ilk defa düzenlenen IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi’nde Türkiye’den ve yurt dışından mimarlar ve aydınlatma tasarımcıları, aydınlatmanın mimari projelerdeki stratejik rolünü ve önemini ele alacak.

Aydınlatmanın tasarım ve mimari ile doğru bir şekilde entegre olduğunda alanın kullanıcı ile olan ilişkisine doğrudan etki ettiği ve bu nedenle mimari alanın yaratılmasında pratik kullanımın ötesinde kritik bir rol üstlendiği fikrinin ön plana çıkarıldığı IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi’nin konuşmacıları arasında Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Colin Ball, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Tülin Kori, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Regina Santos, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Zeki Kadirbeyoğlu, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Korhan Şişman, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Patricia Yanez ve Mimar Murat Tabanlıoğlu bulunuyor.

Aynı zamanda zirve kapsamında “Aydınlatma Tasarımı Lüks müdür?” konulu bir panel de düzenlenecek. Alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek panelde bir yapı projesindeki tüm paydaşlar aydınlatma tasarımını her yönüyle tartışacaklar. Panelin konuşmacıları ise Proje Geliştirme ve Yönetim Direktörü Uğur Yıldırım, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu, Mimar Sinan Kafadar, Elektrik Proje Yöneticisi Hasan Akgül, Proje Yöneticisi Alev Akın ve Editör, Girişimci Emre Güneş olacak.

ATMK 11. Ulusal Aydınlatma Kongresi 

Bu yıl 11. kez düzenlenen ATMK Ulusal Aydınlatma Kongresi, IstanbulLight’ın yenilikçi stratejisi doğrultusunda ulusal ve uluslararası arenadan pek çok isme ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda aydınlatma sektöründeki en son gelişmelerin ve trendlerin ele alınacağı kongrede Kıdemli Optik Mühendisi Alberto Ruffino, Aydınlatma Mühendisi Allan Ruberg, İnsan Merkezli Aydınlatma Uzmanı Bianca van der Zande, Kıdemli Optik Mühendisi Mesut Işık, Elektrik Mühendisi Sabri Günaydın ve Gazeteci, Yazar Serdar Kuzuloğlu konuşmacı olarak yer alacak.

IFSAK iş birliği ile IstanbulLight Fotoğraf Yarışması

UBM EMEA (İstanbul) ve IFSAK iş birliği ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen IstanbulLight Fotoğraf Yarışması’na 3.462 başvuru gerçekleşti. Jüri tarafından belirlenen 13 fotoğraf, fuarda sergilenecek ve ödül töreni 21 Eylül Perşembe günü, saat 12:30’da gerçekleştirilecek.

IstanbulLight Fuarını ücretsiz ziyaret etmek için online kaydınız yaptırmayı unutmayınız.

Yorumlar

Yorum Mesajınız